10 цікавих фактів про рюкзаки, про які ви навіть не здогадувалися

10 цікавих фактів про рюкзаки, про які ви навіть не здогадувалися

Без рюкзака в наші дні ні в школу, ні в подорож, ні в похід, і його все частіше вибирають замість сумки на роботу. Ми щодня ним користуємося і навіть не підозрюємо, що аксесуар має дивовижну історію. Пропонуємо добірку найцікавіших фактів про рюкзаки.

Факт 1. Рюкзак в перекладі з німецької rucksack означає заплічна сумка.

Факт 2. Право на винахід не належить нікому, тому точно неможливо сказати, хто винайшов рюкзак. Його винаходили багато разів, в різний час і на різних континентах. Людям приходила в голову ідея, що носити великий вантаж за плечима набагато зручніше, ніж в руках. Пестер, поняга, рогулька, чиге — все це назва рюкзака у різних народностей. У тому чи іншому вигляді заплічний мішок зустрічається по всьому світу.

Факт 3. Історія рюкзака сягає корінням в глибоку давнину. Вік першої відомої вченим заплічної конструкції налічує понад 5 000 років. В Ецтальських Альпах в Тіролі в льодовику було знайдено скелет людини. За оцінками вчених це був чоловік, який загинув в 3300 році до нашої ери. Лід добре зберіг і його, і речі, серед яких було знайдено аналог рюкзака. Він виглядав як дерев'яна рама з накинутим шкіряним мішком. Заплічні сумки також згадуються в літописах про римських легіонерів і лицарів тамплієрів.

Факт 4. Звична нам версія сучасного рюкзака прийшла від армійського ранця початку XIX століття. Тоді це були прості моделі з брезенту. А потім зручність оцінили туристи й альпіністи та створили свої адаптовані види рюкзаків.

Факт 5. В СРСР скелелаз Віталій Абалаков створив спортивний рюкзак для альпіністів і на довгі роки встановив стандарт для спортивних моделей. Його так і називали — "абалаковський". Був популярним з кінця 1950-х до початку 1990-х.

Факт 6. Шкільні рюкзаки стали використовуватися відносно нещодавно, а до цього з середини 50-х років XX століття діти ходили до школи з портфелями.

Факт 7. Знаєте хто ввів моду на рюкзак? Модні рюкзаки з'явилися з подачі Miuccia Prada у 1984 році, коли вона представила його нейлонову версію з блискучим логотипом.

Факт 8. Найдорожчим рюкзаком у світі на сьогоднішній момент є модель від Louis Vuitton. Його вартість становить 79 000 $.

Факт 9. Найбільший рюкзак у світі був створений 15 серпня 2015 р. в Краснодарі. Він був офіційно занесений до Книги рекордів Гіннесса. На його виготовлення пішло 400 м тканини та 7,5 км ниток. Його розмір складає 12,12 м у висоту, 9,28 м у ширину та 5,12 м в глибину. Вражає, чи не так?

Факт 10. Музеї Нью-Йорка не можна відвідувати з рюкзаком, доведеться залишити його в камері схову. А ось з портфелем або дамською сумочкою можна. Це правило існує не скрізь, але в багатьох музеях світу. Річ у тому, що рюкзак знаходиться за спиною, його власник не бачить, що відбувається ззаду і може випадково зачепити й пошкодити експонат.

Ми також не залишили без уваги факт про рюкзаки Kite. У бренда найбільший ліцензійний пакет в Україні, а перший контракт був підписаний з ліцензіаром "The Walt Disney Company". Як вам факти з історії рюкзаків? Виявляється, аксесуар не такий простий, як може здатися на перший погляд. Цікаво, про які з них ви не знали?