
- Що робити, якщо незнайома людина намагається відкрити двері?
Перший дзвінок повинен бути батькам (вони встигнуть попередити сусідів про ситуацію, що склалася), а потім слід викликати міліцію. Розмова з міліцією тривала у часі, бо вимагає багатьох формальностей.
- Що робити, якщо незнайомі люди пропонують цукерку?
Ніколи не пригощайтесь від незнайомих людей цукерками, не беріть іграшки або будь-які речі! Дозвольте дитині брати солодощі у бабусь, які живуть у вас в під'їзді.
- Що робити, якщо розетка димить?
Перша дія - слід покинути приміщення. Дитина має звернутися до сусідів і попередити про те, що сталося, зателефонувати пожежним по тел. 112. Гасити пожежу самостійно не рекомендується.
- Що робити, якщо незнайомці благають допомоги?
Навчіть дитину відповісти НІ та піти! Поясніть, що якщо дорослій людині потрібна допомога, то вона буде чекати її лише від дорослого.
- Що робити, якщо навколо зграя агресивних собак?
Навчіть дитину не панікувати та не дивитися собакам в очі. Запропонуйте дитині без різких рухів кинути щось у бік (наприклад, зошит, шапку, парасольку) і плавно піти. Важливо не повертатися до зграї спиною!
- Що робити, якщо дитину запросив в гості новий знайомий-ровесник?
Поясніть дитині, що ходити в гості потрібно лише до давно знайомих людей! Навчіть дитину відповідати, що їй заборонено ходити до малознайомих ровесників або дорослих людей в гості.
- Що робити, якщо в квартирі відчувається запах газу?
Навчіть дитину, що в такій ситуації слід нічого не чіпати та повільно піти з квартири. Обов'язково звернутися до сусідів і з ними викликати пожежників - 104.
- Що робити, якщо батьків немає поруч, а їхати в ліфті потрібно з незнайомцями?
Навчіть дитину не заходити в ліфт з незнайомими людьми. Якщо дитину запрошують увійти до ліфту – нехай відмовиться, пославшись на те, що батьки підійдуть через 2 хвилини. Нагадайте дитині, що якщо до ліфту заходить добре знайомий сусід, то їхати буде безпечно.
- Що робити, якщо батьків немає поруч, а ти помітив/ла, що за тобою стежать?
Поясніть дитині, що панікувати не потрібно. Нехай зайде в найближче людне місце (наприклад, магазин, салон меблів, кав'ярня) і звідти подзвонить батькам.
- Що робити, якщо хтось дзвонить у двері?
Якщо дитина не чекає заздалегідь запрошених родичів або друга, то іншим двері відкривати не можна! Найголовніша небезпека - це не тільки дорослі чоловіки, а й дівчата, жінки, бабусі, діти, міліція. Дивитися пункт 1.
- Що робити, якщо батьків немає поруч, а незнайомець взяв за руку і не відпускає?
Дитина повинна привернути увагу! Важливо кричати, битися або розбити вітрину, скло в машині або в квартирі! Так зловмисник розгубиться і втече, а дитина залишиться в безпеці.
- Що робити, якщо батьків немає поруч, а ти опинився/лась у натовпі?
Важливо зберігати спокій. Навчіть дитину йти «за течією», плавно зміщуватися до краю натовпу, уникати предметів біля стін (наприклад, колон, решіток, декоративних прибудов).
- Що робити під час грози?
Дитині важливо не панікувати та зайти в найближчий під'їзд або магазин. Якщо дитина опинилася в парку - нехай спуститися до низькорослих кущів і дерев. Важливо оминати металеві конструкції, машини, джерела з водою і високі дерева.
- Що робити, якщо погрожують в інтернеті?
Важливо пояснити, що в таких випадках слід звертатися в спеціальні установи разом з батьками (дзвонити на телефон довіри). Діти повинні відчувати підтримку з боку мами і тата, довіряти їм такі питання.
- Що робити, якщо батьків немає поруч, а тебе покликали грати на замерзлу річку?
Розкажіть дитині, що взимку безпечно грати на спеціальних майданчиках - на полі для хокею, на ковзанці, в парку. Від задуму з річкою варто відмовитися, тому що це небезпечно для життя.
- Що робити, якщо хочеться «пограти» з аптечкою?
Розкажіть дитині, в разі нездужання, вона завжди може зв'язатися з батьками. Батьки обов'язково допоможуть і підкажуть, яку з пігулок слід прийняти. Без дозволу батьків аптечку брати небезпечно.
Пограйте з дитиною в гру «Що робити, якщо тата і мами немає поруч». Поясніть дитині, що світ іноді може бути небезпечним, і потрібно бути уважним, щоб не потрапити в біду. Нехай ваша дитина насолоджується дитинством, але пам'ятає про ситуації, де слід бути обережною!