16 порад "Що робити", коли дитина залишилась сама.

 1. Що робити, якщо незнайома людина намагається відкрити двері?

  Перший дзвінок повинен бути батькам (вони встигнуть попередити сусідів про ситуацію, що склалася), а потім слід викликати міліцію. Розмова з міліцією тривала у часі, бо вимагає багатьох формальностей.

 2. Що робити, якщо незнайомі люди пропонують цукерку?

  Ніколи не пригощайтесь від незнайомих людей цукерками, не беріть іграшки або будь-які речі! Дозвольте дитині брати солодощі у бабусь, які живуть у вас в під'їзді.

 3. Що робити, якщо розетка димить?

  Перша дія - слід покинути приміщення. Дитина має звернутися до сусідів і попередити про те, що сталося, зателефонувати пожежним по тел. 112. Гасити пожежу самостійно не рекомендується.

 4. Що робити, якщо незнайомці благають допомоги?

  Навчіть дитину відповісти НІ та піти! Поясніть, що якщо дорослій людині потрібна допомога, то вона буде чекати її лише від дорослого.

 5. Що робити, якщо навколо зграя агресивних собак?

  Навчіть дитину не панікувати та не дивитися собакам в очі. Запропонуйте дитині без різких рухів кинути щось у бік (наприклад, зошит, шапку, парасольку) і плавно піти. Важливо не повертатися до зграї спиною!

 6. Що робити, якщо дитину запросив в гості новий знайомий-ровесник?

  Поясніть дитині, що ходити в гості потрібно лише до давно знайомих людей! Навчіть дитину відповідати, що їй заборонено ходити до малознайомих ровесників або дорослих людей в гості.

 7. Що робити, якщо в квартирі відчувається запах газу?

  Навчіть дитину, що в такій ситуації слід нічого не чіпати та повільно піти з квартири. Обов'язково звернутися до сусідів і з ними викликати пожежників - 104.

 8. Що робити, якщо батьків немає поруч, а їхати в ліфті потрібно з незнайомцями?

  Навчіть дитину не заходити в ліфт з незнайомими людьми. Якщо дитину запрошують увійти до ліфту – нехай відмовиться, пославшись на те, що батьки підійдуть через 2 хвилини. Нагадайте дитині, що якщо до ліфту заходить добре знайомий сусід, то їхати буде безпечно.

 9. Що робити, якщо батьків немає поруч, а ти помітив/ла, що за тобою стежать?

  Поясніть дитині, що панікувати не потрібно. Нехай зайде в найближче людне місце (наприклад, магазин, салон меблів, кав'ярня) і звідти подзвонить батькам.

 10. Що робити, якщо хтось дзвонить у двері?

  Якщо дитина не чекає заздалегідь запрошених родичів або друга, то іншим двері відкривати не можна! Найголовніша небезпека - це не тільки дорослі чоловіки, а й дівчата, жінки, бабусі, діти, міліція. Дивитися пункт 1.

 11. Що робити, якщо батьків немає поруч, а незнайомець взяв за руку і не відпускає?

  Дитина повинна привернути увагу! Важливо кричати, битися або розбити вітрину, скло в машині або в квартирі! Так зловмисник розгубиться і втече, а дитина залишиться в безпеці.

 12. Що робити, якщо батьків немає поруч, а ти опинився/лась у натовпі?

  Важливо зберігати спокій. Навчіть дитину йти «за течією», плавно зміщуватися до краю натовпу, уникати предметів біля стін (наприклад, колон, решіток, декоративних прибудов).

 13. Що робити під час грози?

  Дитині важливо не панікувати та зайти в найближчий під'їзд або магазин. Якщо дитина опинилася в парку - нехай спуститися до низькорослих кущів і дерев. Важливо оминати металеві конструкції, машини, джерела з водою і високі дерева.

 14. Що робити, якщо погрожують в інтернеті?

  Важливо пояснити, що в таких випадках слід звертатися в спеціальні установи разом з батьками (дзвонити на телефон довіри). Діти повинні відчувати підтримку з боку мами і тата, довіряти їм такі питання.

 15. Що робити, якщо батьків немає поруч, а тебе покликали грати на замерзлу річку?

  Розкажіть дитині, що взимку безпечно грати на спеціальних майданчиках - на полі для хокею, на ковзанці, в парку. Від задуму з річкою варто відмовитися, тому що це небезпечно для життя.

 16. Що робити, якщо хочеться «пограти» з аптечкою?

  Розкажіть дитині, в разі нездужання, вона завжди може зв'язатися з батьками. Батьки обов'язково допоможуть і підкажуть, яку з пігулок слід прийняти. Без дозволу батьків аптечку брати небезпечно.

Пограйте з дитиною в гру «Що робити, якщо тата і мами немає поруч». Поясніть дитині, що світ іноді може бути небезпечним, і потрібно бути уважним, щоб не потрапити в біду. Нехай ваша дитина насолоджується дитинством, але пам'ятає про ситуації, де слід бути обережною!