4 питання, які важливо чути дитині

4 питання, які важливо чути дитині

Щоденні турботи забирають у нас багато сил і енергії. У цьому стрімкому потоці ми лише встигаємо перевірити уроки дитини і зробити їй кілька зауважень. Ця модель поведінки робить батьків і дітей чужими. Батьки дійсно приділяють дітям мало часу. Це довели вчені інституту психології. Вони стверджують, що дітям приділяється лише 12,5 хвилин на день для спілкування. З них, 8 хвилин йдуть на повчання, зауваження та дрібні сварки! Є багато методик і способів як цього уникнути. Давайте познайомимося з одним із них.

Джеймі Харрінгтон, письменниця і активна мама, винайшла особисту стратегію по спілкуванню з дітьми. Письменниця щовечора перед сном спілкується зі своєю дочкою, дізнається, як у неї справи. Джеймі, побачивши результати, поділилася своєю методикою чотирьох питань з громадськістю.

Питання 1. Як пройшов твій день? Найпростіше питання, на яке дитина може не відповісти або сказати - «нормально». Не переживайте з цього приводу. Будьте терплячі і натомість розкажіть, як справи у вас. Повірте, через деякий час, навіть скута дитина поділиться з вами своїм звичайним графіком, а потім і своїми планами. Це питання працює аналогічно з чоловіком.

Питання 2. Як справи у твоїх друзів? Розпитайте що нового у друзів, чим вони захоплюються. Якщо ж ви не знаєте друзів - то поцікавтеся обережно, чи є вони взагалі, як їх звати, чи можна з ними познайомитися. Якщо друга нема - то можна обговорити, якими, на думку дитини, якостями повинен він володіти.

Питання 3. Що трапилось з тобою сьогодні? Якщо у дитини погано пройшов день чи нема настрою, то можна разом помріяти. Сплануйте найближчі вихідні або канікули, підберіть фільм для перегляду в кінотеатрі або заплануйте похід в театр. Налаштуйтеся на позитивне мислення - все в ваших руках!

Питання 4. Чим я можу тобі допомогти? Часто, дітям складно попросити про допомогу у постійно зайнятих батьків. Щоб привчити дитину звертатися до вас, почніть з самого малого. Допоможіть дитині вирішити «страшну» задачу з математики або прибрати іграшки в кімнаті. При систематичному повторенні - цей процес увійде в звичку. Одного разу, коли у дитини виникне серйозна проблема, вона запитає поради у вас. Увага: допомагати і все робити за дитину - це дві різні речі.

Важливо:

  • просто слухайте, якщо знадобиться ваш коментар, вас спитають;
  • якщо ви зайняті, то домовтеся з дитиною перенести розмову на пізніше.