6 рецептів здоров'я

Шкільна пора - це час формування здорових звичок. Ми підібрали основні правила, які допоможуть зберегти та зміцнити фізичне здоров'я дитини.

  1. Правильний відпочинок – це зміна роду діяльності. Діти в школі більшу частину часу проводять сидячи, тому після занять важливо більше рухатися, наприклад, погуляти в парку. На вихідних можна сходити в невеликий похід. Вид активності залежить від уподобань дитини та погодних умов.

  2. Систематичні тренування – це регулярні м'язові навантаження, які прискорюють кровообіг і покращують вентиляційну здатність легень. Якщо дитина 2-3 рази на тиждень відвідує спортивний гурток, то фізичний тонус організму буде зростати. Діти, які регулярно займаються спортом, мають гарну стресостійкість. Також вони менш схильні до втоми та краще засинають.

  3. Правильний одяг. Одягатися слід з урахуванням температурного режиму навколишнього середовища, адже перегрівання сприяє підвищенню тиску та головному болю, а перемерзання послаблює імунітет.

  4. Збалансоване харчування – це гармонія, тому необхідно споживати стільки калорій скільки витрачає організм. Також важливо стежити за різноманітністю вживаних продуктів і харчуватися відповідно до режиму. Правильний режим включає 5 прийомів їжі на день - 3 основних і 2 перекуси. Правильне харчування покращує самопочуття, підвищує імунітет, зберігає організм здоровим.

  5. Загартовування – простий, але надійний спосіб зміцнити здоров'я. Для початку достатньо обтиратися холодним рушником вранці та ходити частіше босоніж по траві влітку. З часом можна перейти на контрастний душ. Тут головне бути послідовним і регулярно виконувати процедури.

  6. Повноцінний сон – це основний показник здоров'я. Якщо дитина часто недосипає, то це вплине не тільки на її фізичний стан, але й на психічний. Щоб добре засинати, слід вечеряти легкою стравою за 3 години до сну та не пити збадьорливих напоїв. Спальню необхідно провітрити. Треба лягати спати до 22 години, щоб організм встиг відновитися під час сну.

Будьте в гармонії зі своїм тілом і залишайтеся здоровими!