Як вибрати ранець для школяра

Як вибрати ранець для школяра

Ранець vs рюкзак: що краще для першого класу

Ранець або рюкзак — ось в чому питання. Гамлет розмірковував на філософські теми, а ось батьки першокласників дійсно стоять перед складним вибором, який рюкзак краще: каркасний або м'який. А може, взяти середнє між обома — напівкаркасний?

Ми вирішили допомогти вам з цим питанням і розповісти, який вид рюкзака краще вибрати для початкової школи. Правильну відповідь ви знайдете в кінці статті, але не поспішайте скролити вниз. Розповімо, чим ранець відрізняється від рюкзака і на які характеристики слід звертати увагу в першу чергу.

Яка різниця між ранцем і рюкзаком

Головна відмінність ранця в тому, що це той же рюкзак, але з жорстким каркасом. Іноді його так і називають"каркасник". Він тримає форму, незалежно від наповнення, тому вважається хорошим вибором для школярів 1-4 класів. Як би учень не поводився з ранцем, вміст залишиться в порядку: зошити, альбоми та папір не зімнуться. І це важливо, бо деякі вчителі можуть знижувати оцінку за неохайність.

Підбираємо рюкзак по вазі

Якісні рюкзаки для школи важать до 1 кг. Шкільні рюкзаки Kite виконані відповідно до цих стандартів. За рекомендацією ортопедів для школярів передбачені норми, де вага наповненого ранця не повинна перевищувати наступні значення:

 • до 2 кг — в 6-8 років;
 • до 3 кг — в 9-12 років;
 • до 5 кг — в 13-14 років;
 • до 6 кг — в 15-16 років.

Тому виробники намагаються максимально полегшити вагу порожнього виробу. Вага ранця, найважчого серед рюкзаків Kite, становить 995 г. Найважчими елементами є:

 • щільна передня панель;
 • ергономічна спинка з ущільненими подушечками;
 • широкі лямки.

Всі разом вони створюють додаткову вагу, але при цьому забезпечують правильну поставу школяра, запобігають сколіозу і вберігають вміст ранця від заминань.

Як підібрати розмір шкільного рюкзака

Навіть в одному класі зустрічаються діти з великою різницею в рості. На що в такому випадку орієнтуватися, щоб вгадати з ідеальним розміром ранця? Для молодшої школи рюкзаки Kite представлені в розмірах S і M на зріст дитини 115-130 см і 130-145 см відповідно. Остаточно виріб підганяється під зріст за допомогою лямок таким чином, щоб дно знаходилося безпосередньо над попереком, а верх на рівні плечей.

Ортопедичні складові

Бабусі й дідусі нинішніх учнів навіть мріяти не могли про таке щастя, як ортопедична спинка в ранці, широкі м'які лямки та нагрудний ремінь. Нинішні моделі рюкзаків для першокласників являють собою складну конструкцію, де все направлено на збереження здоров'я спини учня:

 1. у ранцях використовується запатентована ортопедична спинка Ergo Kids або Ergo Back, яка підтримує природну поставу і перешкоджає появі сколіозу;
 2. Kite є моделі, що пройшли складні тести на ортопедію й отримали сертифікат якості IGR від німецького Інституту здоров'я та ергономіки на відповідність європейським стандартам DIN 33419 / EN ISO 15537. Вибирайте моделі 501, 531, 555, 700, 702, 706, 720;
 3. широкі лямки правильної S-подібної форми запобігають дискомфорту в області шиї та плечей;
 4. нагрудний знімний ремінь з надійними фіксаторами забезпечує щільне прилягання рюкзака до спини, тому вага вмісту рюкзака розподіляється рівномірно по спині, знижуються відчуття обтяження з області плечей і попереку;
 5. роздільники для книг з фіксатором на гумці надійно фіксують підручники, допомагають не зміщуватися центру ваги;
 6. щільне дно не провисає під вагою підручників.

З яких матеріалів шиють якісні ранці

Рюкзаки хорошої якості виготовляють зі щільних синтетичних матеріалів. Ранці в Kite пошиті з міцного поліестеру, який однаково добре витримує спеку і мороз, стійкий до розривів, а малюнки надовго зберігають первинний вигляд. Дитина, швидше, переросте свій рюкзак, ніж той стане непридатним до використання.

Якісна фурнітура

Перед покупкою обов'язково перевірте замки. Пластикові блискавки швидко вийдуть з ладу і доведеться сплачувати за ремонт. Краще відразу купити ранець з хорошою фурнітурою.

Тепер ви точно знаєте, як вибрати ранець для першокласника, щоб він був якісним і надійним. А відповідь на питання на початку статті звучить так: абсолютно неважливо, який вид рюкзака ви оберете дитині: легкий м'який, компромісний напівкаркасний або повноцінний "каркасний". Головне, щоб були дотримані всі ортопедичні складові, і тоді ваш учень вам подякує за здорову спину і комфорт.

Рюкзаки Kite — з 1 класу і назавжди.