Як заплічний мішок перетворився на крутий рюкзак: історія еволюції

Історія створення рюкзака

Історія створення рюкзака

Щось знаєте про історію виникнення рюкзака? Стародавній рюкзак виглядав дуже примітивно: каркас з 4-х палиць, на який накинутий мішок зі шкір тварин. Ось і вся конструкція.

Його безліч разів переробляли й вдосконалювали, поки не перетворили в модний, зручний і функціональний аксесуар — символ пригод, подорожей і свободи. А історія створення рюкзака починалася ось як.

5000 років тому

Високо-високо в альпійських горах, серед засніжених вершин був виявлений скелет стародавнього чоловіка, що жив 5000 років тому. Якщо бути точними, то знайшли його в 1992 році в Альпах на льодовику Сімілуан. При ньому був мішок зі шкіри, укріплений на U-подібній рамі з прута ліщини та двох дощок модрини. Вважають, що це і є той самий перший рюкзак, який "дожив" до наших днів.

Люди вже тоді шукали спосіб перенесення важких предметів, та ще щоб і руки при цьому залишалися вільними. Адже палицю або зброю потрібно ж було в чомусь тримати.

Еволюція рюкзака до початку XX століття

Що ж далі? А далі в різних куточках планети люди винаходили й вдосконалювали рюкзак. Наприклад, ацтеки придумали переносити вантаж в cacaxtli. Це переноска з дерев'яною каркасною спинкою, де замість звичних лямок на плечі був пристосований широкий ремінь, який надягався на лоб.

На Русі в побуті використовували берестяні короби й котомки. Рюкзак в середньовіччі носили тамплієри. Наплічник був у північноамериканських індіанців, а в Німеччині навіть встановили пам'ятник носію води та дров з рюкзаком-коробом.

Рюкзак в наші дні

На початку 1930-х в Радянському Союзі з'являється рюкзак-колобок. Свою казкову назву він отримав через округлу форму. Але найзнаменитішим рюкзаком часів СРСР все ж вважають "аблаковський". Можливо, люди старшого віку досі ходять з ним на дачу. Спитайтеся, вас чекає цікаве відкриття.

Порівнювати перші незграбні конструкції з сучасним рюкзаком те саме, що порівнювати землянку з хмарочосом. За свій довгий термін заплічний мішок зазнав безліч змін. Сьогодні вдалося домогтися комфорту і краси, про які можна було тільки мріяти.

Були вдосконалені конструкції, тканини, моделі. Рюкзаки поділилися на:

 • шкільні;
 • міські;
 • бізнес;
 • жіночі;
 • спортивні;
 • альпіністські;
 • для мам (слінги) і т. д.

Якщо порівнювати примітивну конструкцію з сучасною моделлю, еволюція рюкзака виглядає наступним чином:

 1. З безформного мішка рюкзак перетворився на виріб з чіткими лініями та пропорціями. Випускаються каркасні, напівкаркасні та м'які моделі.
 2. Спинка стала ущільненою або ортопедичною для підтримки здоров'я спини.
 3. Лямки правильної S-подібної форми не зісковзують під час руху.
 4. Нагрудний ремінь щільно притискає рюкзак до спини, запобігаючи зміщенню центру ваги при ходьбі та бігу.
 5. Є ручка для перенесення з місця на місце.
 6. Наявність великої кількості кишень, в тому числі для гаджетів, окулярів, під взуття, потаємних кишень для документів та інших потрібних дрібниць.
 7. Зовнішні кишені для пляшечки з водою або термоса.
 8. Світловідбиваючі елементи для безпеки в темний час доби.
 9. З'явилися яскраві дизайни: феєрія різних кольорів і відтінків, можливість нанесення зображень улюблених героїв мультфільмів, казкових персонажів, логотипів, тварин — взагалі будь-яких зображень.
 10. Наявність аксесуарів і прикрас виділяє власника серед інших і додає шарму: хутряні елементи, брелоки, паєтки, змінні бейджі, 3D раббер бейджі, голографічні принти та вставки.
 11. Міцні тканини та фурнітура.

Погодьтеся, рюкзак зробив гігантський стрибок у своїй еволюції. Ми в Kite ні на хвилину не зупиняємося в розвитку. Кожна нова колекція рюкзаків містить щось нове і цікаве, щоб ви закохувалися в нашу продукцію і залишалися з нами на довгі роки.